Basketbol Karşılaşması Kuralları

 

1- Maçların saha, gün ve saat bilgileri daha sonra paylaşılacaktır.
2-Erkek takım kadrosunda 3 hukuk fakültesi öğrencisi ve 1 yabancı oyuncu, kadın takımında  3 hukuk fakültesi öğrencisi ve 2 yabancı oyuncu bulundurabilir. Yabancı oyuncu kontenjanı öğrenci olarak da kullanılabilir.
3-TBB'ne  kayıtlı avukat ya da stajyer olmak koşulu ile kayıtlı olduğu baroya bakılmaksızın dilediği takım adına oynayabilir.
4-Takımlar istedikleri sayıda stajyer Avukat oynatabilirler.
5-Her takım esame listesini maç başlamadan önce o maç için belirlenen gözlemciye verecektir. Maça çıkmayan takım o maçı kaybetmiş sayılacaktır. Geçerli bir neden olmadan sahaya çıkmama durumunda ; sahaya çıkmayan takım turnuvadan ihraç edilecektir. 
6-Maçlar kendi standart ( federasyon ) oyun kuralları ile oynanacaktır. 
7- Futbol branşı için oluşturulan Disiplin Komitesi salon sporları branşı ile ilgili de karar verecektir.
8-Sportmenliğe, centilmenliğe, turnuvanın birlik ve dayanışma ruhuna aykırı hareket eden bir oyuncu (organizasyon komitesi üyelerine , konuk olarak katılan Baro Başkanı ya da Yönetim kurulu Üyelerine, ya da baro mensubu üyelerine, rakip oyuncuya, hakeme ya da seyirciye bilerek ve isteyerek etkili eylemde bulunan, hakaret, küfür ve tehdit eden vs), disiplin komitesi kararıyla turnuvadan ihraç edilebilir. Bu yaptırıma uğrayan sporcunun bir sonraki turnuvaya katılmamasına , disiplin komitesinin raporu doğrultusunda TBB Spor Komisyonu karar verebilir. 
9- Takımların, en geç 09/08/2019 tarihine kadar, konaklama ücreti ödenmesi halinde organizasyona başvuruları kabul edilecektir.

BASKETBOL İRTİBAT: Bildirilecektir...

sizlerin de önerileri ile aksaklıkları düzeltme olanağı bulacağız...
Düzenleme Komitesi bütün takımlara teşekkür eder ve başarılar diler. Saygılarımızla.

YARIŞMALARIN YAPILACAĞI SALON : SAMSUN DAĞISTANLI SPOR SALONU