Voleybol Karşılaşması Kuralları

 

1-Maçların saha, gün ve saat bilgileri daha sonra paylaşılmıştır.
2-Sahalar parke ve seyirciler için seyri mümkün salonlardır. 
3-Her takım kadrosunda 3 hukuk fakültesi öğrencisi ve 1 yabancı oyuncu bulundurabilir; ancak yabancı oyuncunun oyuna girmesi durumunda hukuk fakültesi öğrencilerinden sadece 1 kişi oynayabilir. ANCAK YABANCI OYUNCU OLARAK KESİNLİKLE O BRANŞTA 1.LİG, 2.LİG , 3.LİG VE BÖLGESEL LİGLER DÜZEYİNDE BİR OYUNCU OYNATILAMAYACAKTIR. 
4-Takımlar istedikleri sayıda stajyer Avukat oynatabilirler.
5-Her takım esame listesini maç başlamadan önce o maç için belirlenen gözlemciye verecektir. Maça çıkmayan takım o maçı kaybetmiş sayılacaktır. Geçerli bir neden olmadan sahaya çıkmama durumunda ; sahaya çıkmayan takım turnuvadan ihraç edilecektir. 
6-Maçlar kendi standart ( federasyon ) oyun kuralları ile oynanacaktır. Hiçbir şekilde katılımcı baroların oyuncularından kimlik istenmeyecektir. Kimlik sorulmayacaktır. Katılımcılara duyduğumuz güven bizim turnuvamızın temel değeridir. 
7- Futbol branşı için oluşturulan Disiplin Komitesi salon sporları branşı ile ilgili de karar verecektir.
8-Sportmenliğe, centilmenliğe, turnuvanın birlik ve dayanışma ruhuna aykırı hareket eden bir oyuncu (organizasyon komitesi üyelerine , konuk olarak katılan Baro Başkanı ya da Yönetim kurulu Üyelerine, ya da baro mensubu üyelerine, rakip oyuncuya, hakeme ya da seyirciye bilerek ve isteyerek etkili eylemde bulunan, hakaret, küfür ve tehdit eden vs), disiplin komitesi kararıyla turnuvadan ihraç edilebilir. Bu yaptırıma uğrayan sporcunun bir sonraki turnuvaya katılmamasına , disiplin komitesinin raporu doğrultusunda Türkiye Barolar Birliği Spor Komisyonu karar verebilir. 
9-Takımların, en geç 09/08/2019 tarihine kadar, konaklama ücreti ödenmesi halinde organizasyona başvuruları kabul edilecektir.
10-Gelişecek koşullar karşısında, turnuva ruhunu ve yarışmayı zedelemeksizin turnuva komitesi turnuva kurallarında ve fikstüründe değişikliğe gidebilir.

VOLEYBOL İRTİBAT: Bildirilecektir...

Düzenleme Komitesi bütün takımlara teşekkür eder ve başarılar diler. Saygılarımızla.

YARIŞMALARIN YAPILACAĞI SALON :
KADIN VOLEYBOL MAÇLARI: DAĞISTANLI SPOR SALONU
ERKEK VOLEYBOL MAÇLARI : ATATÜRK SPOR SALONU